Sweet potato fries 4 sweet fries 1

Aviko hranolky z batátů

  • sweet fries 1
  • Sweet Potato Fries 3
  • Sweet potato fries 4
  • bagel

Aviko hranolky z batátů

Publikováno 25/10/2017

Už jste vyzkoušeli Aviko batátové hranolky? Víte, odkud pocházejí? Batáty byly ve Střední a Jižní Americe známé již za doby Kryštofa Kolumba a největší slávy dosáhly v USA ve 30.letech 20.století. Pěstují se při vyšších teplotách – teploty pod 10°C je mohou zničit. Je zajímavě, že jejich sladkou chuť ovlivňuje právě zmíněná teplota – čím vyšší, tím sladší batáty.

V posledních letech zaznamenáváme opětovný vzestup popularity batátů a výrobků z nich. Aviko pro zpracování svých výrobků využívá odrůdu Beauregard, která se pěstuje ve státě Karolina. Unikátní proces blanšírování párou zajišťuje výraznou barvu a křupavost, navíc zachovává přírodní cukry. Batátové hranolky na talíři skutečně vyniknou.

Proč si zákazníci oblíbili sladkou chuť batátových hranolků? Právě zejména pro jejich jedinečnou chuť a schopnost zachovávat vitamíny obsažené v batátech. Batáty mají nižší glykemický index a obsahují více vitamínů A a C než klasické brambory. Batátové hranolky pak navíc zaujmou svým barevným vzhledem.

Batátové hranolky jsou nyní opravdovým hitem - i vy byste je měli mít ve svém menu: jako chutný snack s různými dipy, jako přílohu k burgerům, či jako dezert se slaným karamelovým dipem. Věřte nám, Aviko batátové hranolky dokáží obohatit každé menu. Recepty a další inspirace naleznete nejen na webových stránkách, ale také v naší aplikaci AvikoPRO.

google play

app store 

produkt

Sweet Fries

Batátové hranolky