Stravovací návyky mileniálů, které by restaurace měly znát

  • millenials 1

Stravovací návyky mileniálů, které by restaurace měly znát

Publikováno 11/06/2018

Není tajemstvím, že generace mileniálů má největší tržní podíl na dnešním trhu. Mileniálové je označení generace lidí narozených v rozmezí let 1980 – 1995, tedy ti, kteří vyrůstali spolu s internetem a komunikační technologie jim nejsou cizí. A tak je nezbytné porozumět tomu, co nakupují a jak jsou jejich nákupy odlišné od jejich rodičů. Zaměřme se nyní na jejich stravovací návyky.

Mileniálové dávají přednost pohodlí, jsou méně ochotní vařit, a proto se stravují v restauracích více, než kterákoliv jiná generace. Navíc jejich hektický styl života si vyžádal vytvoření nových prostor, kde servírují rychlé občerstvení, které lze konzumovat po cestě. Místo klasické snídaně, obědu a večeře se mileniálové často obrací ke snackům a svačinkám, které lépe vyhoví jejich rychlému životnímu stylu. Vyhledávají pokrmy, které jsou vydávané hned a do ruky, načež toto působí klasickým restauracím a jejich manažerům nutkání změnit nabídku zákazníkům. Několik trendů je předurčeno zformovat sektor zejména zdravím, emoční angažovaností, prožitku ze stravování a inovativní místa. Tato klíčová témata, předpokládáme, se budou rozvíjet v příštích měsících.

Kategorie zmrazených snacků a chuťovek se přímo úměrně rozrůstá s poptávkou spotřebitelů více, než kdy v minulosti. Jako odpověď na tento trend Aviko nabízí širokou nabídku chuťovek. Tyto předkrmy a drobná pohoštění dávají zákazníkovi možnost ochutnat více druhů pokrmů v jednom jídle. Pro Vaše zeleninu milující zákazníky můžete vybírat z našich veganských variací jako jsou například Spicy Sweet Corn bites, pikantní kukuřičné kuličky se zeleninou nebo staré známé Cibulové kroužky. Pro ty, kdo hledají jak prožitek z jídla tak zdravou variantu, můžete podávat bezlepkové Batátové hranolky. Nezapomínejme ani na zákazníky milující sladké a potěšte je španělskými Churros.

Kromě rychlých snacků ze smažených jednohubek jsou také stále populárnější i plnohodnotná jídla. Zkuste naši nabídku plněných pečených brambor - dostupné jak ve zmrazeném tak chlazeném stavu ve velikostech L a XL. S křupavou slupkou a nadýchaným středem naše pečené brambory jsou připravené jen k ohřevu a dozdobení. Dopřejte zákazníkům tento zdravý a výživný oběd, který vám nezabere hodiny přípravy.

Pamatujte také na vzhled servírovaných pokrmů, v dnešní době si většina jídlo před konzumací vyfotí na Instagram nebo jiná sociální média. V této době se klade velký požadavek na způsob servírování. Kontaktujte svého obchodního zástupce Aviko s nabídkou POS materiálů, které Vašim pokrmům dodají zážitek ze servírování právě pro mileniály, kteří sdílí a komentují na sociálních médiích všechno, co se dá.