Olé! Je čas na churros!

  • straight churros 5
  • straight churros 3
  • straight churros 6
  • churros straight 1
  • straight churros 4
  • straight churros 2

Olé! Je čas na churros!

Publikováno 23/08/2018

Tato skvělá snídaňová pochoutka k nám přišla ze slunného Španělska. Je těžké najít původní recept, jelikož se zde vyskytuje mnoho tradičních receptů. Většina receptů však obsahuje všelijaké doplňky, jako jsou vejce, vanilkové aroma, vanilkový cukr a další ingredience, ale opravdu původní receptura těsta se skládá pouze z vody, mouky, soli a trochy olivového oleje. Jediné, co musíme při poměru ingrediencí dodržet, je to, aby těsto bylo pěkně vypracované, a pak tvarujeme tyčinky. Aby to bylo opravdu jednoduché, použijeme tradiční strojek na churros.

Ačkoliv jsou churros velmi jednoduché na přípravu, může to být velice časově náročné pro kuchyň restaurace připravovat domácí churros v plně obsazené restauraci hosty, kteří čekají na hlavní jídlo. A zde Aviko nabízí řešení - zmrazené churros. Vyrábějí se ve 2 různých tvarech rovné jako tyčky nebo zatočené smyčky.

Aviko churros jsou opravdu španělské, neboť jejich výroba probíhá v továrně ve Španělsku a pak jsou teprve vyváženy do ostatních zemí. Mají velkou trvanlivost, a to 18 měsíců, proto se restaurace s malým odběrem nemusejí strachovat o to, že by se jim churros zkazily.

Není potřeba mít velkou restauraci se všemožným profesionálním zařízením. Churros si totiž připravíte i v kavárně, neboť jedinou věc, co potřebujete ke správné přípravě je mrazák a fritéza. Churros se smaží při teplotě 175°C v oleji 2,5-3 minuty. Podávejte ihned.

Jelikož je každý kousek jako ten druhý (11g nebo 18g podle tvaru), je kalkulace nákladů na 1 porci velmi snadná - je na Vás, kolik kousků churros budete servírovat ve vašem menu.

Avšak jsou churros nejčastěji podávány s cukrem a skořicí, můžete je klidně namáčet i do čokolády nebo zkusit různé variace. Přes léto můžete podávat s různými druhy zmrzliny, ovocem nebo ovocnou omáčkou. Churros můžete volit na snídani nebo si je můžete dopřát jako sladkou tečku k odpolední kávě.

Pro více informací a receptů navštivte webové stránky nebo se podívejte do aplikace AvikoPRO.

Zeptejte se svého obchodního zástupce Aviko na možnost podpory