Trend batátů

 • Aviko Sweet Diced Potatoes Susskartoffel Salat Mit Chorizo Und Tomaten 1
 • Aviko Sweet Potato Gratin Eendenborst Meloes 1 Afn
 • Aviko Sweet Potato GN Gratin Cocotte
 • Sweet Potato Fries Nachos Ver
 • Sweet Potato Diced Gnocchi Close Up

Trend batátů

Publikováno 13/03/2019

Batáty jsou používány podobně jako klasické brambory, avšak tito oranžoví králové příloh mají mnohem více benefitů pro Vaše zdraví. A právě v tom je viditelný zvýšený zájem právě o tuto zeleninu. Konzumace batátů posiluje Váš imunitní systém, snižuje cholesterol a díky beta karotenu a rostlinným sterolům snižuje šanci na onemocnění rakovinou.

Může diabetik konzumovat batáty?

Na rozdíl od ostatní zeleniny plné škrobu jsou batáty považované za anti diabetické jídlo. Tedy ano, diabetik může jíst batáty. Navíc batáty obsahují sacharidy, které zvyšují krevní cukry, ale když servírujete správné množství na porci, můžete s přehledem kontrolovat množství přijatého cukru.

Jsou batáty dobré při hubnutí?

Vysoký podíl vlákniny, malý obsah kalorií, velký podíl vody, to vše hraje ve prospěch batátů jako skvělou potravinu při redukčním režimu. Jedním z hlavních způsobů, jak batáty pomáhají k redukci váhy je díky jejich vysokému podílu vlákniny.

Mají spoustu vitamínů a minerálů a Aviko zpracováváním této zeleniny reaguje na potřeby a přání zákazníků, pro které je tato potravina stále oblíbenější.

Batátové hranolky. Je známo, že děti bývají za své úspěchy odměňovány hranolkami, které jim tak chutnají. Skvělý nápad, jak zabít dvě mouchy jednou ranou. Odměnit je místo klasickými hranolkami z batátů. Tato odměna bude tak sladká jako zdravá a děti ani nepoznají rozdíl, natož, že vlastně jedí něco zdravého. Tento druh hranolek je nyní na vzestupu v žebříčku trendů. Nejvíce je můžeme vidět jako přílohu burgerů, u street foodových stánků a chutnají všem těm, co chtějí jíst něco s přidanou hodnotou.

Aviko gratinované batáty jsou zdravější variantou ke klasickým gratinovaným bramborám na smetanovo-sýrovém základu. Vaši zákazníci, co si uvědomují hodnotu zdraví ocení tento vegetariánský pokrm ve Vašem menu. Jako u všech Aviko Gratinovaných brambor je i zde transparentní kalkulace nákladů, protože v každém balení je stabilní váha každého kusu, stejně tak jako dlouhá doba k servírování a jsou hotové za 20 minut!

Aviko GN Gratinované batáty jsou batátové plátky v smetanové sýrové omáčce pro přípravu v zapékacích miskách a GN nádobách, kam si můžete zapéci libovolné množství.

V neposlední řadě představíme Aviko batátové kostky - k dispozici v mrazené (12 x 12 x 15 mm) a chlazené (25 x 25 x 25 mm) variantě. Vyjímají se na talíři skvěle jako lehká příloha, do salátů, pečené nebo do polévek. Na webu nebo aplikaci v sekci s inspiracemi máme široký výběr receptů s použitím právě kostek. Nechte se inspirovat!

Pro více inspirací, video receptů jděte do aplikace AvikoPRO. Tu si jednoduše můžete stáhnout z vašeho appstoru. Funguje jak na iOS tak na Androidu.

Udělejte i Vy první krok vstříc zdravějšímu životnímu stylu.

 • produkt

  Sweet potato chunks (1)

  Batátové kostky chlazené

 • produkt

  Sweet potato gratins

  Gratinované batáty

 • produkt

  GN Sweet potato gratins

  GN Gratinované batáty

 • produkt

  Sweet Fries

  Batátové hranolky

 • produkt

  Sweet diced potatoes

  Batátové kostky 5x2270g