Veganský trend rychlého občerstvení má svůj okamžik!

  • vegan fast food 1
  • vegan-guacamole-skins
  • vegan fast food 2

Veganský trend rychlého občerstvení má svůj okamžik!

Publikováno 05/09/2019

S oblibou veganské a vegetariánské stravy roste celosvětová poptávka po potravinách rostlinného původu. Do roku 2020 bude veganský a vegetariánský trh v hodnotě 5 miliard USD (Fitt Insider).

Restaurací poskytující nemasné variant pokrmů stále rostou po celé Evropě a zdá se, že se tento trend tady zakotví. Pro provozovatele stravovacích služeb je to šance vybudovat ještě silnější spojení se spotřebiteli, které obsluhují. Vzhledem k tomu, že 70% světové populace snižuje nebo odbourává z jídelníčku maso (GlobalData), je do nabídky nezbytné přidat rostlinné variant pokrmů.

Posun k rostlinné stravě je tažen hlavně mladší generací. Jejich nákupní návyky jsou primárně založeny na původu potravin, otázkách dobrých životních podmínek zvířat a dopadech na životní prostředí. Za takové čisté štítky jsou ochotni zaplatit více.

Stále však nestačí jednoduše přidat "rostlinné jídlo", aby se podíl na 5 miliard dolarovém trhu vyrovnal. Klíčovým faktorem úspěchu zůstává originalita a flexibilita nabídky. Také veganské jídlo nemusí být nevýrazné a bez chuti. Nejde jen o rozmačkaná avokáda v celerovém smoothie. Osoby, které se čas od času přesměrují na veganskou stravu, často označovaní jako flexitariáni. Hledají možnosti, které uspokojí jak jejich stravovací režim, tak i chuťové buňky. Pro ty, kteří se přiklánějí k "veganským nezdravým jídlům", je dobrou zprávou, že i zde je patrný také posun k bezmasé stravě a varianty se ještě více rozšiřují. Zkuste trochu experimentovat a připravte si obložený talíř pro sdílení s přáteli ve variantách Veggie nebo Vege tacos s Aviko pikantními kukuřičnými kousky a mexickou salsou pro své zákazníky, kteří milují zeleninu!

Nyní můžete ušetřit čas hledáním vhodných produktů pomocí nových filtrů VEGAN & VEGETARIÁN v aplikaci AvikoPRO. Chcete-li přizpůsobit nabídku tak, aby uspokojila rostoucí poptávku po flexibilitě nabídky, kontaktujte naše poradce.