o aviko left o aviko right
  • o aviko middle

O firmě Aviko

Aviko je jedním z předních výrobců bramborových výrobků na světě, který působí na trhu již více než 50 let. Od svého založení v roce 1962 se Aviko stalo evropskou jedničkou chlazených, mražených a sušených bramborových produktů na evropském trhu. Aviko je také jedním ze čtyř největších zpracovatelů brambor na světě. Finanční podpora nizozemské společnosti Royal Cosun s ročním obratem 1,9 miliardy eur nám pomáhá i nadále investovat do dalšího rozvoje.

Royal Cosun

Aviko je součástí skupiny Royal Cosun - organizace s více než 100 letou zkušeností v oblasti zpracování zemědělských produktů do konečných produktů a složek potravin. Působí jak v gastronomii, tak v maloobchodě.

Royal Cosun má celkem přibližně 10.000 členů / akcionářů a zaměstnává více než 4000 zaměstnanců. Royal Cosun přikládá velkou váhu společenské odpovědnosti firem

Více informací o  Royal Cosun

Skupina Aviko se skládá ze dvou divizí:

Bramborové výrobky Aviko

Bramborové výrobky jsou dominantním sektorem činnosti AVIKO. Zaměřuje se na výrobu a prodej výrobků z brambor a pokrývá celý proces od nákupu surovin pro výrobu bramborových produktů až po zpracování chlazených či zmrazených bramborových výrobků v některé z našich 12ti továren v Evropě.

Přečtěte si více o  Aviko bramborových výrobcích

Aviko Rixona

Druhým sektorem je Aviko Rixona, zaměřené hlavně na suché bramborové produkty. V tomto sektoru jsou brambory zpracovávány na kaši, která je následně sušena a zpracována do vloček a granulí.

Přečtěte si více o Aviko Rixona